Oferta warsztatowa
1. Czy Instagram może mi zaszkodzić? Jak się bronić przed wpływem mediów na obraz ciała
Warsztat opiera się na aktywnych ćwiczeniach pozwalających zmienić perspektywę i spostrzec swoje ciało oraz wygląd z innej strony. Ćwiczenia będą poparte omówieniem zagadnień teoretycznych z zakresu psychologii: definicja obrazu ciała, pojęcie perfekcji i samooceny cielesnej, teoria porównań społecznych, teoria rozbieżności Ja Higginsa, body shaming i fat talk, przemysł dietetyczny i jego wpływ na promocję niezdrowych nawyków, czemu warto nie traktować "normalnego" jako wyznacznika zdrowia. Omówiony zostanie też wpływ mediów społecznościowych z naciskiem na Instagram.
90 minut, dla klasy 8 i wyżej.
2. Jak dbać o swoją samoocenę?
Warsztat kierowany do osób, które chcą się dowiedzieć, co można robić, aby dbać o swoją samoocenę. Czym właściwie jest samoocena, co na nią wpływa i kształtuje? Warsztatowi towarzyszy wyjaśnienie tych procesów z perspektywy nauki, dyskusja oraz ćwiczenia praktyczne.
90 minut, dla klasy 8 i wyżej.
3. Po co mi ciało? Perspektywa obiektu i procesu
Uczestnicy zastanowią się czym jest dla ludzi ich ciało. Omówione zostaną różne perspektywy obrazu ciała przedstawiane w opracowaniach naukowych. Uczestnicy będą mogli podzielić się własnym doświadczeniem podczas dyskusji: Czy na co dzień traktujesz swoje ciało jako przedmiot czy część siebie? Patrzysz na nie jak na obiekt, czy dynamicznie, przez pryzmat tego jakie spełnia funkcje i co może Ci dać? Warsztat spróbuje odpowiedzieć na pytanie o to, co praktycznie można zrobić, by lepiej się czuć się ZE swoim ciałem i W nim.
90 minut, dla klasy 8 i wyżej.
4. Jak porównywać się do innych z głową?
Dlaczego porównujemy się do innych? Jak takie porównywanie się wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie? Jaka jest różnica między konstruktywnym, a niekonstruktywnym porównywaniem się z innymi osobami, i jak to robić, żeby sobie nie zaszkodzić
90 minut, dla klasy 8 i wyżej.
5. Nastawiamy myślenie na zdrowe jedzenie
Warsztat przekazuje najbardziej podstawową wiedzę z zakresu zdrowych nawyków oraz zaburzeń odżywiania. Jego celem jest profilaktyka zaburzonych nawyków żywieniowych w oparciu o psychoedukację. Podczas pierwszej połowy dzieci uczą się czym są zaburzenia odżywiania, rozprawiają się z najczęstszymi mitami, a także uczą się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze u siebie i kolegów oraz odpowiednio reagować. Druga część warsztatu jest przeznaczona na prezentację uaktualnionej piramidy żywienia. Teoria jest urozmaicona aktywnościami angażującymi uwagę dzieci na różne sposoby - dyskusją, pracą w grupach przy brystolu, quizami z nagrodami, filmikiem oraz kolorowymi materiałami z podsumowaniem treści wydanymi do domu.
90 minut, dla klas 4-7.
Każdy warsztat może być zmodyfikowany, przyjmujemy zlecenia.
Potrzebujesz czegoś innego? Napisz!